Емоції в нашому житті
Емоції (фр. emotion – хвилювання, від лат. emoveo – вражаю, хвилюю) – це реакція на зовнішні або внутрішні подразники. Емоційні реакції мають суб’єктивне забарвлення і охоплюють всі види почуттів та переживань людини.
Виходить емоції це хвилювання або потрясіння від впливу подразника. Ось тут виникає дуже цікавий момент, всі уявляють, що таке зовнішній подразник, але дуже важко представляють внутрішній. Внутрішній подразник дуже легко виявляється у ситуаціях, коли начебто нічого не сталося, а ми завелися або розсердилися, може сильно засмутилися або ще якось зреагували… Саме цей внутрішній подразник у кожного свій – це емоційний інтелект. Ось це і є суб’єктивна забарвлення. Всі ми бачили як на одну і те ж саму ситуацію люди реагують по-різному. Хтось сміється, хтось злиться, хтось кричить …
Емоції можуть нас зацікавити, поглинути або просто перемкнути нашу увагу. При цьому вони вступають в дію несподівано для нас, і ми починаємо вести себе інакше, ніж задумували. Наприклад, при прийомі на роботу іноді просто провокують здобувача, щоб побачити, як людина поводиться в мінливих обставинах. Адже спонтанні реакції розкривають секрети здобувача, і він постає в іншому ракурсі. І тоді бездоганне резюме може відійти на другий план.
Думаю, що ніхто не буде заперечувати значення емоцій в нашому житті. Але при цьому всі прагнуть розвинути свій інтелект, отримати необхідні знання для успішної діяльності. А наш інтелект завжди супроводжують наші емоцій. І куди діваються наші знання і наш професійний досвід, якщо нас емоційно зачеплять? Ось тут і вступає наш емоційний інтелект і не завжди він наш союзник.
Емоційна компетентність – це здатність відповідно реагувати на ситуацію, що склалася, при цьому зберігати здатність логічно мислити, адекватно виражати свої емоції та рухатися в потрібному напрямку. Це емоційно грамотна поведінка у побуті та на роботі. Емоційна компетентність дає можливість не втягуватися в конфлікти та цілеспрямовано рухатися.
Робота над підвищенням емоційною компетентності проводиться індивідуально. Ця робота проходить по п’яти основних напрямках:
1. Самосвідомість;
2. Саморегуляція;
3. Мотивація;
4. Емпатія;
5. Вирішення конфліктів і співробітництво.
Але всі ми різні і маємо набір різних якостей і емоційно відгукуємося на різний вплив. При цьому кожен знає свої «плюси» і «мінуси». І відповідно у кожного з нас своя життєва картина: професія, робота, сім’я і т. д. і т. п. Канва коучингу дозволяє підлаштовуватися під конкретну людину з його життєвими завданнями і умовами. В ході індивідуальної роботи заповнюються вузькі місця, напрацьовується емоційна компетентність.
Емоційна компетентність змінює якість життя і підвищує особисту ефективність, економить наш час, так як ми не переживаємо або не сердимося, а приймаємо ситуацію, живемо і діємо в ній. Не можна змінити світ, але можна правильно зреагувати на події. Ступінь правильності наших реакцій можна визначити за настроєм, із взаємин та за результатами наших дій.
Пошук і усунення перешкод на шляху до бізнес результату.
Олена Бойко – бізнес-коуч, що створює результат.
+38 099 23-850-33
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.