Коуч кто він?

Коуч кто він?

Спортсмен готується до старту, йому належить забіг, підхід до снаряда або спаринг. Зосереджений погляд, напруга в кожному мускулі тіла. І ми бачимо поруч з ним тренера. Він налаштовує спортсмена, підбадьорює та дає останні настанови. Тренер допомагає спортсмену зібратися, підготуватися до змагань, він завжди поруч. Тренер допомагає набути необхідних навичок, подолати себе, знайти сили, резерви. Він завжди супроводжує спортсмена в його спортивному житті.

А хто супроводжує нас у нашому житті? Хто допомагає нам розібратися які навички необхідно напрацювати, яку тактику використовувати? Як підвищити свою результативність?

Все це ми осягаємо методом проб і помилок. Кожного з нас вчили багатьом речам: наукам в школі, професії в технікумі, інституті, розповідали, що можна, а що не можна. Загалом, давали дуже багато інформації, порад. Але це все була теорія, а що потрібно насправді ми вже самі засвоювали на практиці. Але тільки на практиці починаєш розуміти, що важливі не тільки знання і професіоналізм, але ще є дуже багато необхідних навичок і вмінь, про які нам не казали.

А життя, не запитує чи готовий ти, воно відразу ставить багато питань. І ми замислюємося:

Як зробити?

Чого нам не вистачає?

Як підвищити свою цінність, поліпшити свої якості?

Як відчувати себе комфортно у важкій ситуації?

Як вирішувати життєві завдання?

Де взяти ресурс?

Всі питання просто перерахувати не можливо, та й не потрібно. Адже кожен з нас унікальний і живе своє життя. Кожен з нас рухається в своєму напрямку, здійснює свої «забіги» і отримує свої «нагороди». І думаю, багато хто хоче стати чемпіонами в змаганні під назвою «моє життя». Хочуть отримати перемоги та знайти сили для нового ривка, знайти нові можливості і вирішити творчі завдання. Хочуть просто отримувати задоволення від процесу життя.

От і виникла супроводжуюча професія коуч.

Коуч – в перекладі з англійської тренер.

Коуч – це персональний тренер, який супроводжує клієнта в пошуку своєї результативності. Він допомагає зрозуміти, яких навичок не вистачає і як їх напрацювати. Допомагає розглядати ситуації і приймати рішення, допомагає освоїти новий досвід.

Коуч – це партнер, який зацікавлений у досягненнях клієнта, його рості і розвитку. При цьому він супроводжує клієнта по шляху змін, але постійно не присутній в його житті. Адже це життя клієнта і клієнт в ньому експерт і тільки він знає найважливіше про себе, і тільки сам може втілити задумане в життя.

Коучинг для тих, хто хоче більшого. Для тих, хто готовий мінятися та рости. Адже коучинг пропонує сфокусувати увагу на собі, на своїх діях.

В ході коучинга визначаються цілі та ставляться завдання, шукаються шляхи втілення бажаного в життя. Клієнт будує плани і приміряє їх на себе. Коучинг запускає процес освоєння своїх можливостей, обмежень та ресурсів.

Дуже знайомі слова можливості, обмеження і ресурси, але частіше ці поняття ми не співвідносимо з собою. А даремно.

Обмеження – це стереотипи мислення, застарілі правила і заборони, сліпі зони і штучні перешкоди. Про існування всього цього можна і не здогадуватися. Це в інших ми все бачимо і знаємо, а собі багато чого пробачаємо та не помічаємо. Коуч допомагає виявити існуючи обмеження, а, знаючи більше про себе, ми стаємо сильніше. З чимось розлучаємося, щось приймаємо, чомусь знаходимо нове застосування. Ми змінюємося.

Можливості вони завжди поруч, питання в тому чи шукаємо ми їх. Робота по їх пошуку цікава і захоплююча, а часом навіть не передбачувана. Можливість – це тенденція розвитку, а дійсність – це результат реалізації деякої можливості.

Ресурси – це допоміжний засіб. Вони можуть бути зовнішніми і внутрішніми. Як правило, частіше ми розглядаємо зовнішні ресурси і говоримо більше про їхнє значення. Але кожен з нас має внутрішній потенціал і від уміння його використовувати залежить дуже багато.

Коучинг – це творчий процес, в якому беру участь клієнт і коуч. Клієнт ставить завдання і відправляється по шляху пошуку рішення, а коуч супроводжує в цьому пошуку, зосереджуючи увагу клієнта то на обмеженнях, то на можливостях, то на ресурсах.

Але найголовніше клієнт зосереджує увагу на собі, на своїй справі і швидкість руху клієнта зростає. Адже він знає, порівнює і робить, він будує своє життя, зосереджуючись на головному.

Коучинг бізнес гравців

Підхід, що гарантує бизнес успіх

Олена Бойкобізнес-коуч, що створює результат.

+38 099 23-850-33

QR: Коуч кто він?